Smakuj Kretę!

Poznaj tajniki kuchni greckich bogów!
Kreteńska kuchnia to kuchnia pełna miłości – zarówno do jedzących, jak i do produktów, z których się składa.
W programie Smakuj Kretę! zapraszam Cię do odkrywania tradycyjnych kreteńskich produktów, oraz poznawania osób, historii i miejsc, które stoją za jedna z najlepszych i najzdrowszych kuchni świata!


polikala lagana grecki chleb na początek postu

Warsztaty kulinarne – kuchnia Krety.

Jeśli kochasz kreteńską kuchnię, kuchnię grecką, lub po prostu kochasz gotować, zapraszam Cię na tradycyjne lekcje gotowania!

Wspólnie ugotujemy i zjemy przepyszne kreteńskie potrawy, z użyciem tradycyjnych, lokalnych produktów, takich jak oliwa, sery, wino, warzywa, pieczywo, mięso i miód.

Poznasz historię kreteńskiej kuchni oraz jej produktów, nauczysz się odtwarzać smaki Krety w domu, a na koniec razem zasiądziemy cieszyć się owocami naszej pracy.

* Czas trwania: +/- 4 godziny
* Kiedy: codziennie dla małych grup (duże grupy za uprzednią rezerwacją)
* Gdzie: Hrisavgi, Kolymbari (możliwy odbiór z hotelu)
* W cenie: przygotujemy 5-6 potraw, do których dostaniesz wydrukowaną wersję przepisów.
W cenę wliczone są warsztaty, posiłek, domowe wino i tsikoudia, wydrukowane materiały i fantastyczna zabawa!
* Cena: €55, dzieci poniżej 16 roku życia €25


Kulinarna Chania.

Odkrywaj perełki na kulinarnej mapie malowniczej Chanii!

Zabiorę Cię w miejsca, gdzie poznasz smak prawdziwej kuchni Krety – tawerny i knajpki, do których chodzą Kreteńczycy, dalekie od turystycznego zgiełku.

Dowiesz się jak powstaje oliwa z oliwek i zrelaksujesz na kilka chwil, aby spróbować lokalnego wina i tsikoudii w lokalnej winiarni.

Zaprowadzę Cię do producentów najlepszych kreteńskich przysmaków – serów, wypieków, miodu i win, gdzie skosztujesz prawdziwej Krety, a dzień pełen wrażeń zakończymy przepysznym posiłkiem w widokiem na zachodzące słońce.

* Czas trwania: +/- 6 godzin
* Kiedy: codziennie dla małych grup (duże grupy za uprzednią rezerwacją)
* Gdzie: prefektura Chania (możliwy odbiór z hotelu)
* Cena: zapytaj o cenę TUTAJ. Zniżki dla dużych grup.


W pomarańczowym gaju.

Daj się zaprosić do obłędnie pachnących pomarańczowych gajów, gdzie uzbierasz sobie kosz pełen słodkich soczystych owoców!

Poznasz też i spróbujesz kilka odmian pomarańczy i innych cytrusów, oraz dowiesz się jakie mają zastosowanie w kuchni kreteńskiej.

Po ciężkiej pracy wspólnie zasiądziemy do pikniku, składającego się z tradycyjnych kreteńskich potraw, przygotowanych z wykorzystaniem pomarańczy.

Dla chętnych nauczyć się przygotowywać pomarańczowe smakołyki, mamy w zanadrzu krótkie warsztaty kulinarne, gdzie dowiesz się jak zrobić słynną portokalopitę i nie tylko!

* Czas trwania: zróżnicowany
* Kiedy: od grudnia do czerwca
* Gdzie: Hrisavgi, Kolymbari (możliwy odbiór z hotelu)
* W cenie: skrzynka samodzielnie uzbieranych pomarańczy, piknik w gaju pomarańczowym z widokiem na Góry Białe, domowe wino i tsikoudia. Opcjonalnie: mini warsztaty kulinarne z wykorzystaniem pomarańczy.
* Cena: €30, dzieci poniżej 16 roku życia €15 – cena bez warsztatów kulinarnych.


Uzbieraj swoją oliwę!

Dowiedz się jak produkowane jest złoto Krety – najlepsza oliwa z oliwek! Wybierzmy się razem na podróż śladami historii oliwy, zaczynając od najstarszego drzewa oliwnego na świecie, a kończąc na własnoręcznym zbieraniu oliwek.

Po szybkim wstępie udamy się do oliwnego gaju, gdzie każdy spróbuje zbierania oliwek na własnej skórze!

Po ciężkiej pracy udamy się na zasłużony piknik, gdzie posmakujesz prawdziwej oliwy, wybornych oliwek i przygotowanych z ich użyciem pysznych dań.

Nikt nie wyjdzie stąd z pustymi rękami! Zabierzesz ze sobą przepyszną pamiątkę, przypominającą Ci o największej dumie Krety – oliwie z oliwek!

* Czas trwania: zróżnicowany
* Kiedy: od października do stycznia.
* Gdzie: prefektura Chania (możliwy odbiór z hotelu)
* W cenie: wycieczka z polskojęzycznym pilotem do najstarszego drzewa oliwnego na świecie, piknik w gaju oliwnym, domowe wino i tsikoudia, butelka niefiltrowanej oliwy z oliwek oraz pojemnik oliwek. Opcjonalnie: wizyta w przetwórni oliwy.
* Cena: Zapytaj o cenę TUTAJ.


Weź udział w winobraniu!

Weź udział w winobraniu i wydepcz swoje własne wino!

Dołącz do tradycyjnego przygotowywania wina, gdzie poznasz proces jego produkcji i sam spróbujesz swoich sił w deptaniu winogron.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie poczęstunek kreteńskich i greckich dań, tradycyjna muzyka i fantastyczna atmosfera!

Jako pamiątkę zabierzesz ze sobą butelkę domowego wina, sygnowanego Twoim imieniem oraz całą masę wspaniałych wspomnień.

* Czas trwania: zróżnicowany
* Kiedy: od sierpnia do września.
* Gdzie: prefektura Chania (możliwy odbiór z hotelu)
* W cenie: udział w winobraniu, posiłek, domowe wino i tsikoudia, butelka domowego wina do zabrania ze sobą.
* Cena: Zapytaj o cenę TUTAJ. Zniżka dla dużych grup.


Chcesz dokonać rezerwacji? A może masz inny pomysł na indywidualną wycieczkę lub imprezę? Skontaktuj się ze mną!